Заря нової ери у фізиці та астрономії

Заря нової ери у фізиці та астрономіїНаукові відкриття інколи чекають сотню років до того, поки будуть підтверджені експериментально. 11 лютого 2016 року було офіційно заявлено про те, що гравітаційні хвилі у космічному просторі нарешті “спіймали”! Існування таких хвиль передбачив Альберт Ейнштейн сотню років тому. І лише зараз вчені гравітаційно-хвильової обсерваторії LIGO заявили, що детектори зареєстрували “дзвін” гравітаційних хвиль у просторі – часі.  Виник він у результаті зіткнення двох чорних дір, які знаходяться на відстані 1,3 млрд світлових років від нашої планети ( 400 мегапарсек)!

На пресс-конференції, що відбувалася у Вашингтоні 11 лютого, виконавчий директор обсерваторії David Reitze з хвилюванням заявив: “Ми зробили це!”

Одна чорна діра була у 36 разів більша за масу Сонця, а друга переважала у 29 разів. Вони неухильно рухалися по спіралі навколо одна одної, та були об’єднані у єдиний об’єкт  гравітаційною раковиною у просторі-часі.

При відтворенні звука, який видають хвилі, виникає враження, ніби хвилі “щебечуть”! Таким чином,  вчені почули їх “щебетання” через 1,8 млрд років після того, як відбулося їх злиття… Саме така музика стала найбажанішою для фізиків усього світу сьогодні: “Так щебечуть гравітаційні хвилі”

 Фізики світу стверджують , що це відкриття заслуговує на отримання Нобелівської премії.

Більш детально про подію пропонуємо подивитися на відео проведення конференції. Субтитри допоможуть розібратися самотужки=)

А для того, щоб краще зрозуміти саме явище, пропонуємо відео:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *