Задачі для підсумкових іспитів. 6 клас

задачі для підсумкового іспиту у 6 Б класіЗадачі для підсумкових іспитів з математики у 6 Б класі

 1. Віталію треба розв’язати 95 задач, а Мишку – 60. Віталій за день розв’язує 7 задач, а Мишко 6. Через скільки днів не розв’язаних задач у Віталія буде вдвічі більше, ніж у Мишка?
 2. У книжковій шафі було у 6 разів більше книжок, ніж на етажерці. Після того, як з шафи взяли 46 книжок, а з етажерки 18, на етажерці залишилося на 97 книжок менше, ніж у шафі. Скільки книжок було спочатку у шафі, а скільки на етажерці?
 3. На заводі у трьох цехах працює 626 робітників. У першому цеху працює у 2 рази більше робітників, ніж у другому, а у третьому – на 142 робітники більше, ніж у другому. Скільки робітників працює у кожному цеху?
 4. Маса банки фарби на 1,6 кг більша за масу банки олії. Яка маса банки фарби і яка маса банки олії, якщо маса шести банок фарби дорівнює масі 14 банок олії?
 5. Три робітники виготовили разом 762 деталі, причому другий виготовив у 3 рази більше деталей, ніж третій, а перший – на 117 деталей більше ніж третій. Скільки деталей виготовив кожен робітник?
 6. Учні трьох шостих класів посадили разом 56 дерев. Учні 6Б класу посадили 3/5 кількості дерев, посаджених учнями 6А класу, а учні 6В посадили 120% того, що посадили учні 6А. Скільки дерев посадили учні кожного класу?
 7. У першому ящику було у 5 рази більше цвяхів, ніж у другому. Коли з першого ящика взяли 8 кг цвяхів, а в другий поклали 4 кг, то в обох ящиках цвяхів стало порівну. Скільки кілограмів цвяхів було у кожному ящику спочатку?
 8. Петро поклав до банку усього 6000 грн., з них на поточний рахунок 40%, на депозит – 5/6 остачі. Решту грошей він перевів на кредитну картку.  Скільки грошей Петро перевів на кредитну картку?
 9. У першому мішку було у 4 рази більше моркви, ніж у другому. Коли з першого ящика взяли 10 кг моркви, а в другий досипали 5 кг, то в обох мішках моркви стало порівну. Скільки кілограмів моркви було у кожному мішку спочатку?
 10. За три дні туристи пройшли 48 км. За другий день вони пройшли 60% відстані, пройденої за перший, а за третій день –  4/5 відстані, пройденої за перший. Скільки кілометрів туристи проходили кожного дня?
 11. Марія поклала до банку усього 6000 грн., з них на депозит 2/3 усіх грошей, 40% остачі перевела на оплату кредиту. Решту грошей поклала на кредитну картку. Яку суму Марія поклала на кредитну картку?
 12. За три дні туристи проїхали 240 км. За другий день вони проїхали 3/5   відстані, пройденої за перший, а за третій день – 80% відстані, пройденої за перший. Скільки кілометрів туристи проходили кожного дня?
 13. Два автомобіля виїхали одночасно назустріч один одному з міст, відстань між якими 280 км і зустрілися через 2 години. Швидкість одного з них становить 3/4  швидкості другого. Яка швидкість автомобілів?
 14. Туристи на байдарці за течією річки пропливли 2,4 години, і проти течії – 0,8 год. Шлях, який пройшла байдарка за течією, виявися на 19,2 км більше, ніж шлях, пройдений проти течії. Знайдіть швидкість байдарки у стоячій воді? Якщо швидкість течії річки – 2км/год.
 15. Градусні міри кутів трикутника відносяться як 2: 5: 3. Обчисліть градусну міру кожного кута, визначте вид трикутника.
 16. Одна сторона трикутника на 9 см менша від другої і у два рази менша від третьої. Знайдіть сторони трикутника, якщо його периметр дорівнює 105 см.
 17. Готуючись до іспиту, учень планував розв’язувати щодня по 12 задач. Проте він розв’язував на 4 задачі за день більше, і вже за три дні до іспиту йому залишилося розв’язати 8 задач. Скільки днів учень планував готуватись до іспиту?
 18. Токар мав виготовити щодня по 24 деталі, щоб виконати завдання вчасно. Але він виготовляв щодня на 15 деталей більше і вже за 6 днів до кінця терміну зробив 21 деталь понад план. Скільки днів мав працювати токар?
 19. Човен за течією річки плив 2,8 годин, а проти течії – 3,4 год. Шлях, який пройшов човен за течією виявився на 4,4 км меншим від шляху, який він пройшов проти течії. Знайдіть швидкість човна в стоячій воді, якщо швидкість течії річки 2 км/год.
 20. З однієї станції вирушив поїзд зі швидкістю 56 км/год, а через 4 години з другої станції назустріч йому вийшов інший поїзд зі швидкістю 64 км/год. Відстань між станціями 584 км. Скільки часу був у дорозі кожний поїзд до зустрічі?
 21. В одному ящику було у 7 разів більше апельсинів, ніж у другому. Коли з першого ящика взяли 38 апельсинів, а з другого – 14, то у другому залишилося на 78 апельсинів менше, ніж у першому. Скільки апельсинів було у кожному ящику спочатку?
 22. У Василька з Марічкою було порівну грошей. Коли Василько купив книжку за 14 грн., а Марічка – блокнот за 6 грн., то у дівчинки залишилося грошей у три рази більше, ніж у хлопчика. Скільки грошей було у кожного з них спочатку?
 23. Від села до міста легкова машина доїхала за 2 години, а вантажна – за 5 годин. Знайдіть швидкість руху кожної машини, якщо швидкість вантажівки на 48 км/год менша від швидкості легкової машини.
 24. З одного міста до другого виїхав автомобіль зі швидкістю 80 км/год , а через дві години з другого міста назустріч йому виїхав другий автомобіль зі швидкістю 70 км/год. Знайдіть час, який був у дорозі кожний автомобіль до моменту зустрічі, якщо відстань між містами дорівнює 410 км ?
 25. В одному баці було 700 л води, а в другому – 540л. Щохвилини з першого баку виливається 25 л, а з другого – 30л. Через скільки хвилин у другому баці води залишиться у 2,5 рази менше, ніж у першому?
 26. За 4 пачки печива і 3 пляшки мінеральної води заплатили 50 грн. Скільки коштує пляшка мінеральної води та пачка печива, якщо ціна печива на 2 грн. більша за ціну мінеральної води?
 27. На базу за три дні було завезено 66т овочів, причому другого дня завезли 60% від кількості овочів, завезених першого дня, а третього – 3/5 того, що було завезено першого дня. Яку кількість овочів було завезено кожного дня окремо?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *