Логічна загадка про зеленооких

Логічна загадка про зеленоокихУявіть собі острів, на якому безумний диктатор тримає у заточенні 100 людей з найкращім логічним мисленням. Втекти звідти неможливо, але є одне дивне правило: вночі будь-який в’язень може попросити стража про звільнення. Якщо у заточенного очі зелені, його звільнять, якщо ж ні – його кинуть до жерла вулкану.

Насправді у всіх полонених на острові зелені очі, але усі вони живуть тут від народження, й диктатор зробив усе, щоб ніхто не знав про колір своїх очей! На острові немає дзеркал, усі посудини для води не прозорі, но головне – в’язням заборонено розмовляти один з одним.

Але кожного ранку вони бачать один одного на повірці. Коже розуміє, що ніхто не стане просити про звільнення, якщо не зовсім впевнений в успіху.

Організація боротьби за права людини пропонує вам відвідати острів, на що диктатор погоджується, але для розмови із в’язнями пропонує такі умови:

  1. Ви даєте лише одну заяву
  2. Ви не повідомляєте в’язням жодної нової інформації.

Що ж ви можете сказати, щоб допомогти полоненим та не накликати на себе гнів диктатора?

Після довгих роздумів ви говорите натовпу в’язнів: “Принаймні у одного з вас зелені очі”.

Диктатор у роздумах, але він себе заспокоїв, бо така заява не зможе нічого змінити. Дійсно, ви покидаєте острів, а життя там йде як завжди.

Але якось уранці, рівно через сто днів після вашого візиту острів виявляється порожнім. Усі в’язні зажадали звільнення останньої ночі.  Як же вам вдалося перехитрити диктатора?

Важливо зрозуміти,що кількість полонених не має значення. Для початку уявіть, що їх усього двоє…

Цю задачку нам пропонує канал TED у перекладі на російську мову проектом “Это работает”, українською ми переклали й самі!

Отже не спішіть дивитися відповідь на відео! Спробуйте розв’язати задачку самостійно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *