1000 років гривні. Сторінка четверта

Гроші. Колективний проект 7Б . Четверта сторінкаЧетверта сторінка колективного проекту “Гроші. Історія. Факти” присвячується нашій національній валюті. Наприкінці цієї сторінки було використано відео новин Національного телевізійного каналу про те, як друкуються українські гроші.

Базіліо: Дозвольте представити вам Голову  відділу безпеки нашого бізнес концерну. У казці вона була Славетною та мудрою Тортилою! А зараз разом із Артемоном стежить за тим, щоб наші гроші були у безпеці!

Тортила: Отже перевіримо, як ви запам’ятали інформацію другої частини тренінгу

Тестування 2 після 3 картини

  • Не можу втриматися! А де працюють найближчі друзі Карабаса барабаса і тата Карло – Джузепе та Дуремар?

Тортила: О, Дуремар відкрив власний медичний центр по лікуванню хворих за допомогою природних ресурсів. А Джузеппе… друкує українські гроші! Саме вони запрошують нас на екскурсію до Національного банку України!

1000 років історії Української валюти

Запрошуємо вас до музею гривни Національного банку України

Чи знаєте ви, що саме гривна визнана однією з найкрасивіших купюр у світі? Вона, немов птах Фенікс, народжувалася вже тричі.

Перше народження відбулося приблизно тисячу років тому. Гроші на Україні у 10 столітті приблизно виглядали так! Це були зливки зі срібла чи золота, на монети аж ніяк не схожі.

Вважають, що назва «Гривна» виникла від назви прикраси, яку наші предки носили у 8-9 століттях. Це був литий срібний чи золотий обруч, що кріпився на загривку. Пізніше, мабуть він змінився за віночок із квітів, який і сьогодні із задоволенням носять наші модниці!?

Вже у 11 столітті гривна має ваговий еквівалент. Київські гривни мали шестикутну форму та важили 150г срібла.  Символ цієї княжої гривни можна побачити на сучасних гривнах, там де вказано рік випуску купюри. Нацбанк створив і срібну сувенірну копію цієї найдавнішої гривни.

У 15 столітті зливки виходять з обороту, на зміну їм приходять карбованці. Назва їх – від слова карбувати. Гривна існує як вагова монета – «Гривенка» вона ділилася на 48 золотників та 25 почек

Вдруге гривна запанувала на Україні у 1917 році, коли Центральна Рада ухвалила її випуск. Автор ескізу, Григорій Нербут використав в оформленні символ тризуба (родового знаку Київського князя Володимира Великого). Написи на цій гривні були виконані чотирма мовами: українською, російською, єврейською та  польською, що підкреслювало багатонаціональний склад України. А тризуб  найбільше запам’ятався українським патріотам.

Третє народження гривни

У серпні 1991 року Україна стала незалежною державою. Перші зразки української гривні виконали у Канаді, а вже у 1995 році НБУ став володарем власної банкнотної фабрики.

У 2004 року гривня має свою графічну позначку за аналогією із символікою долара, євро, британського фунта, японської ієни. І зараз ми маємо можливість побачити, як же саме друкуються гроші, якими ми користуємося на Батьківщині.

https://www.youtube.com/watch?v=AxE_H4DEqPI

Під час тестування усі присутні отримали справжні гроші, та шукали на купюрах зображення першої срібної гривни!

 

Початок :

ГРОШІ. КОЛЕКТИВНИЙ ПРОЕКТ 7Б. ПЕРША СТОРІНКА.

ГРОШІ. КОЛЕКТИВНИЙ ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ 7Б. СТОРІНКА ДРУГА

ГРОШІ. ІСТОРІЯ. ФАКТИ. СТОРІНКА ТРЕТЯ

ПРОДОВЖЕННЯ

ГРОШІ – РЕКОРДИ, ПРИКМЕТИ… СТОРІНКА П’ЯТА

ГРОШОВА ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ. СТОРІНКА ШОСТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.