Гроші. Історія. Факти. Сторінка третя

Гроші. Історія. Факти. Сторінка стретяКолективний проект 7 Б класу. Сторінка третя. Зараз можна узнати цікаві факти про найпоширеніші валюти Європи та світу.

Презентація, опублікована на цій сторінці, містить підсумкові тести по першим трьом розділам проекту. Кожен, хто набирав певну кількість балів, отримував заробітну платню у нашій валюті – сімбі!

Грошова подорож Європою

Найпопулярнішою купюрою світу є банкнота номіналом в 500 євро. Через це довелося збільшити випуск цього примірника майже удвічі. До речі, це наймолодша валюта у світі.

До введення Євро німецька марка вважалась найбільш стійкою валютою у Європі. На думку фахівців вона стала одним з вирішальних факторів у прагненні німців до об’єднання держави на рівні із національною мовою.

Фунт Стерлінгів Британії отримав свою назву від срібної монети, що звалася стерлінг. 240 таких монет важили саме фунт!

Франк використовується як національна валюта у 34 країнах світу

Ім’я долар носять валюти 27 країн. Унікальним вважають долар США, бо його дизайн не змінювався з початку минулого століття. Слід відзначити, що долар визнаний практично в усьому світі як платіжна грошова одиниця.

Цікаво те, що на ньому ніколи не використовували портрети живих людей, на зворотному боці цікава символіка: 13 ступінчата піраміда, що означає міць держави, відсутність верхівки символізує прагнення працювати далі.

Зауважимо, що саме американський долар частіше за все намагаються підробити. Це не новина, фальшиво монетники існували завжди. З того самого часу, коли з’явилася перша Лідійська монета, яку чеканили з електрума. Це різновид саморідного золота з великим вмістом срібла. Кожна країна захищаючись від шахраїв приймала найжорстокіші закони, й вони працювали неухильно.

Але як не дивно, саме шахраї зіграли свою роль у тому, що купюри й монети ставали надалі красивіше. Їх усе важче було підробити!

Ось, наприклад сучасна грошова одиниця Румунії – 1 Lei=5, 44 грн. Купюри мають дуже незвичний дизайн, на них зображена театральна маска та палітра. А частина купюри виконана з тонкого матеріалу й світиться наче павутиння!

Загалом грошові банкноти різних країн стають усе красивішими. На них менше політичних та релігійних сюжетів, а більше пейзажів, історичних пам’яток, портретів творчих діячів.

  • Шановні друзі, хочемо вас порадувати. Саме під час нашого коучінгу ви можете заробити гроші!

Базіліо.  За кожну правильну відповідь, ви отримаєте 1 сімбі. За 6 сімбі ви можете купити у вчителя математики оцінку 12 балів!

Буратіно. На це у нас складена угода із кафедрою математики Полтавської гімназії Здоров’я!

  • Вам пропонуються питання, потрібно обрати правильну відповідь. Приймається відповідь лише від першого, хто підняв руку.
  • Продовжуємо наш коучінг та запрошуємо до Європи

Початок :

ГРОШІ. КОЛЕКТИВНИЙ ПРОЕКТ 7Б. ПЕРША СТОРІНКА.

ГРОШІ. КОЛЕКТИВНИЙ ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ 7Б. СТОРІНКА ДРУГА

Продовження:

1000 РОКІВ ГРИВНІ. СТОРІНКА ЧЕТВЕРТА

ГРОШІ – РЕКОРДИ, ПРИКМЕТИ… СТОРІНКА П’ЯТА

ГРОШОВА ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ. СТОРІНКА ШОСТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.