Гроші. Колективний творчий проект 7Б. Сторінка друга

Гроші. Проект 7Б Сторінка друга“Що таке гроші?” Саме на це питання ви зможете знайти відповідь, познайомившись із другою сторінкою проекту. Хто як, а ми навчилися вже про гроші говорити з повагою. Бо по великому рахунку саме гроші – є мірою витраченої праці людини.

Що ж таке гроші?

Гроші – своєрідний універсальний товар-еквівалент, що слугує для порівняння різних видів праці й такий, що приймається як сплата за товари  та послуги.

Перші монети з’явилися в Італії, а потім  у Лідії та грецькому місті Ехині у 18-17 столітті до нашої ери. У Китаї чеканили монети ще у першому тисячолітті до нашої ери!

Пізніше у якості грошей стали використовувати золоті злитки.

Де зберігали такі гроші? Мабуть на кайманових островах! І досі романтики намагаються віднайти клади із давніми монетами та прикрасами, які у свій час зарили для зберігання.

Відео

Гроші поділяють на два види

Натуральні гроші та символічні гроші.

Натуральні гроші характеризуються самостійною вартістю та корисністю. Вони можуть використовуватися не тільки для торгівлі, а й за призначенням, як прикраси, для інвестицій, тощо. Але вони важкі, дорогі при виготовленні, псуються при зберіганні. Зараз вони використовуються лише як засіб накопичення.

З 1976 року натуральні гроші перестали використовувати в усьому світі. Їм на зміну повністю прийшли символічні.

Основним видом сучасних грошей є банкноти та безготівкові гроші. Але до символічних грошей відносяться й чеки, векселі, кредитні картки.

Найдавнішими паперовими грошима визнані записки вавілонців, що датуються 2500 років до нашої ери. У 1273 році Кублахан, потомок Чингисхана випустив записки з темно-червоної шкіри, отже з впевненістю можна сказати, що саме вони були першими паперовими.

Перші європейські банківські записки були віддрукована у Швеції у 1661 році. А у Британській імперії вони виникли у формі записок обіцянок, що видавали масачусетським солдатам у 1690 році при невдалій осаді міста Квібек, коли не було здобуто трофеїв для оплати.

Ця ідея швидко розповсюдилася країнами, виникли векселі та чеки.

Вексель – це письмове зобов’язання боржника сплатити певну суму грошей у певний строк.

Чек – письмове розпорядження власника банківського рахунку про виплату зазначеної на ньому суми певній особі (пред’явникові чеку). Це може бути сума готівки, або безготівковий переклад грошей з одного рахунку на інший.

Вже у нас час найпоширенішими є кредитні картки – «пластикові гроші», які є платіжно-розрахунковим способом, що видає банк клієнтові для здійснення оплати товарів та послуг.

Відео “Весела всесвітня історія Грошей”

 

– Так, кредитна кратка – чудовий винахід. Користуватися нею можна у будь-якому куточку світу, не треба возити із собою купу грошей, й боятися, що в тебе їх вкрадуть.

Базіліо – маленька приміточка, щоб люди могли користуватися пластиковою карткою, потрібна угода про співпрацю між банками різних країн!

Буратіно. Отож бо і тут потрібна домовленість про співпрацю!

Більшу популярність набувають й електронні гроші, їх взагалі не можна побачити, торкнутися них, бо існують вони лише у віртуальному світі. Хоча за них можна придбати справжні реальні товари.

Однією з найвідоміших валют у світі є WebMoney, ми пропонуємо вам з реальними товарами, які можна придбати за віртуальну валюту:

Гроші. Творчий проект ст. 2

Початок :

ГРОШІ. КОЛЕКТИВНИЙ ПРОЕКТ 7Б. ПЕРША СТОРІНКА.

Продовження:

ГРОШІ. ІСТОРІЯ. ФАКТИ. СТОРІНКА ТРЕТЯ

1000 РОКІВ ГРИВНІ. СТОРІНКА ЧЕТВЕРТА

ГРОШІ – РЕКОРДИ, ПРИКМЕТИ… СТОРІНКА П’ЯТА

ГРОШОВА ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ. СТОРІНКА ШОСТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.