Неймовірна подорож у машині часу

Неймовірна подорож на машині часуПройшов рік з того часу, як мої п’ятикласники відправилися у велику подорож у науку. Подорож у часі нескінченна.  Але, на жаль, деякі проекти доводиться закривати. Отже звіт про нашу першу подорож переношу на Еврику! Учні вже перейшли до сьомого класу і продовжують свої знахідки у країні знань. Отже як це було у п’ятому класі?

Усі, хто навчався у нашій гімназії, знають, що таке наукова вітальня. Це своєрідний фреш математики, історії, культури з елементами французького театру. Й актори, й глядачі  – в одній кімнаті. І звичний клас перетворюється у машину часу, що переносить нас у далекі епохи, знайомить нас із життям й творчістю тих цікавих і незвичайних людей, яких ми називаємо вченими.

І якщо після такої зустрічі хоча б одна людина захоче відкрити книгу, узнати більше – мету досягли!

Для класу – це чудова перевірка на витримку.

Кожному у загальному проекті-сценарії доводиться промовити лише декілька слів чи фраз, а стежити потрібно за цією дією, допомагати друзям при необхідності. Тут немає куліс та кімнат відпочинку для акторів. Найважче виявляється витримати 45 хвилин в очікуванні свого виходу, а потім ще 45… Бо глядачів завжди багато, усім хочеться подорожувати разом із нами.

19 березня 2014 року 5Б провів дві подорожі, а пасажирами стали учні 6А, 5А, 5С класів. Слід зазначити, що у різних учнів була й різна реакція на те, що вони побачили, але на наступний день не було дитини з цих класів, яка б при зустрічі не сказала: “нам сподобалася Ваша казка!”

Яка ж була казка? Про історію натуральних чисел, про те, як люди вчилися першим крокам математики – лічбі. так сталося, що прем’єра була раніше, а потім двоє учнів (Ваня і Саша) захворіли, і нам довелося імпровізувати, навіть мені грати Ваніну роль багатія!

До речі, усі декорації діти зробили власноруч, я це бачила по іншому, але мене поставили перед фактом, що вже усе зроблено. Я була рада такій самостійності й творчості!

Веселіша за усіх довелося Богдану, який грав головну роль мандрівника у машині часу і не сходив зі сцени упродовж усіх 45 хвилин – від первісного ладу через Азію, Вавілон, Грецію до Риму, а потім до нашого часу.

А потім ще раз! Після другого повернення він впав на лаву та вирішив поспати!

Неймовірна подорож на машині часу

Андрію також довелося попрацювати на славу. Бо він стежив за сценарієм (я категорично не встигала включати музику, презентацію, міняти відсутніх… А ще потрібно було стукати у трикутник – такий чудовий музичний інструмент, що лунав в нас при кожному часовому переході.

Андрій взяв на себе роль головного помічника! А Катя з іншого боку стежила за сценарієм і підказувала усім, хто забув слова.  Правда, вона так гарно вивчила усі інші слова, що сама свої забувала ( а підказати нікому), імпровізувала на ходу.

Ведучі були справжні ВЕДУЧІ! Отже в мене виходить такий собі репортаж з місця події.

Римма і Кирило були неповторні у ролі первісних людей, хоча у “першій серії” від хвилювання трохи загубили голос=)

Неймовірна подорож на машині часу

Головна актриса Даша отримала зовсім маленьку роль – душа компа, але зіграла вона її, немов справжній профі! Ми всі зрозуміли, як повинен говорити комп!

Неймовірна подорож на машині часу

Настя забезпечувала роль декоратора, замінив на ходу роботу Саші, при цьому встигла й свою роль виконати бездоганно.

Аліна була неповторна у своїх танцях та перевтіленнях.

Неймовірна подорож на машині часу

А Кирил, який взагалі ніколи не буває серйозним, зібрався й дуже уважно слухав представника Вікіпедії – Олю!

Неймовірна подорож на машині часу

Взагалі то Кирил грав роль  бідняка азіата, який відпрацьовував свій борг у багатія (Вані, який не прийшов, бо захворів). Ваня у своїй ролі був неповторний, але мені довелося за нього надягати чалму (не вперше перевтілюватися)!

Слів не знала, діти дуже здивувалися моїй впевненості і з жахом реагували на імпровізації. Найстрашніше й найважче було втриматися від сміху.

Неймовірна подорож на машині часу

Такою свою вчительку вони не бачили ніколи! Ваня (він грав роль воїна при дворі багатія) ледве стримувався від сміху, але Лера була врівноважена, мов нічого не відбувається! Спортсменка!

Неймовірна подорож на машині часу

Богдан тихенько підказував мені слова, а чарівний Максим у своїм неповторнім костюмі східного мудреця усіх здивував. Він звичайно небалакучий, а тут заговорив голосно й дуже впевнено. Що значить мудрець!

Усі один за одного турбувалися.

Неймовірна подорож на машині часу

Вова у ролі єгиптянина був переповнений впевненістю та незворушний. Програма у Єгипті “зависла” дуже вдало!

Неймовірна подорож на машині часу

Вавілон представляли танцем. Катя перед виставою не принесла музики, та ми її знайшли прямо під час вистави, трохи “веселих” хвилин було пережито! Як справжня леді вона незворушно продовжувала перевдягатися у костюм, коли  вже прийшли глядачі!

Неймовірна подорож на машині часу

Її танець, що був виконаний із подружкою був незрівнянний!

Вавілонський жрець астроном  – Владик. Він величезний текст вивчив вже на першу репетицію! Й поки ми, нарешті, виконали постановку, заморився чекати.

Неймовірна подорож на машині часу

Слід зазначити – Влад актор вищого класу!

Неповторним був і грек Андрій. Повністю передана епоха у костюмі, та й ставлення греків до “варварів” спартанців було неповторне!

Для виконання танцю Сіртаки дівчата переодяглися миттєво.  Дуже жаліємо, що часу для виконання усього танцю було обмаль.

Неймовірна подорож на машині часу

Нарешті Рим. Ми усі почули, як повинна розмовляти владика – римська . Лера без сумнівів відіслала Богдана на сніданок до левів…

 

Друга Лера, яка грала рабиню замість Саші (я навіть сама забула, що тут потрібно замінити актора),Неймовірна подорож на машині часу чудово справилася з римськими цифрами.

Юля й Настя не тільки представляли дуже вдало інформацію з вікіпедії, але й вирішували усі проблеми з декораціями та заміною акторів!

Неймовірна подорож на машині часу

Остання пісня вистави! Безперечно, про дружбу! Вдячність першій вчительці Олені Володимирівні, яка співала з дітьми цю пісню з початкової школи! Схоже, це справжній гімн класу.

Це була наша перша спільна подорож, ми багато чому навчилися, Діти! Саме тоді в мене й виникла впевненість, що наші подорожі продовжаться, і не лише у часі.

Неймовірна подорож на машині часу

Так і сталося!

Світлана Єгорівна. 

4 коментарі до “Неймовірна подорож у машині часу”

  1. Щасливчики, хто може похвалитися тим, що його класним керівником була Світлана Єгорівна ❤

    1. Ми були щасливі разом=) Як і Ви, Ірино Іванівно, зі своїми учнями! МАбуть головна – наука – це вміння бути щасливими=)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.